Az utolsó táboros hetünk

A táboros hetek világ körüli utazásai a héten különlegesen és sok érdekességgel értek véget. Már a múlt héten hazánktól egyre keletebbre utaztunk, Ausztrália jellegzetes és jelképes jegyeivel ismerkedvén. “Helikopter bevetéssel” közelítettük Ausztrália partjait, ami mindenkinek nagyon tetszett. Az erszényesekről olvasott sok érdekesség volt az érdeklődés középpontjában. De ugyanakkor a Kolozsvári magyar napos programok alatt is érdekes szórakozási lehetőségek közül lehetett válogatni az óvoda szervezésében.

Az Ázsiai földrész legjellegzetesebb országa, Kína lett az utazás utolsó állomása. Megnéztük és meghallgattuk hol és hogyan termesztik a rizset, milyen formában fogyasztják. Kínai ebédet ettünk, kínai ruhákat próbáltunk.  Az oviban vendégeskedő panda maci pedig bemutatta a veszélyben levő társainak az életet, a bambusz erdőket ért káros hatásokat. Meghallgattuk az Öt kicsi kínai mesét is. A gyerekek szempillantás alatt  magukra “húzták” a mesében szereplő kínaiak varázserejét. A jótékony, kínai mitológiában híres sárkányokról is olvastunk és nagyon mókás volt hallgatni a furcsa kiejtésű kínai elnevezéseket.
A “kínaiaknak” bemutattuk a legjellegzetesebb magyar ételt, a szilvás gombócot. Mindenki nagyon lelkesen segített az elkészítésében. Pénteken igazi ünneplős hangulat volt. Pizzát és tortát ettünk, a jótékony kínai sárkányok áldását pedig egy különleges tetoválással pecsételtük meg. A gyerekek kíváncsian búcsúztak, várván a következő hetek varázslatát, az óvodát átalakító, felfrissítő változásokat.

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.