Már ismerjük Dél-Amerikát is!

Ezen héten Dél-Amerika tájain barangoltunk. Túrázni indultunk az esőerdőkben, izgalmas felfedezéseket tettünk a víz körforgásáról egy önkéntes szobanövény segítségével, elképzeltük, hogy milyen lehet a párás levegőben a hatalmas levelek között bolyongani és színes, érdekes állatokat lencsevégre kapni. Kézlenyomatainkból saját színes papagájokat készítettünk, megkerestük Brazíliát a térképen és a földgömbön és imitáltuk az eső hangjait, eljártuk az esőerdő táncot, és közben tanultunk figyelni egymásra, sokat beszélgettünk az esőerdők jelentőségéről is. Kedden Peruba látogattunk, megismerkedtünk a térképével, a pampákkal és az állatvilágával, lámákat készítettünk fonalból, és egy verset is tanultunk erről a kedves teremtményről:
Jáger László: A láma
A legszebb állat lám, a láma
lobog a szélben pántlikája
robog a pampán pattogón
akár egy őrült patagónde mikor álmos a búrája
nem lobog szélben pántlikája
csak horkol a pampán pattogón
akár egy őrült patagón.

Szerdán az inkák kultúrájával ismerkedtünk, mesét olvastunk a Napisten és az emberek kapcsolatáról. Természetesen a számunkra is sokat jelentő kulturális tényezőt, a kakaót sem hagytuk ki a történetből.

Csütörtökön eső idéző hangszereket készítettünk, majd ki is próbáltuk őket ritmusgyakorlatok keretében, a gyerekek annyira belejöttek, hogy az általuk ismert legtöbb mondókát elzörögtük. Az esőt, ennek ellenére, nem sikerült megidéznünk, de ezt annyira nem bántuk, hisz a hét második felében, újból sokat játszhattunk kint a friss levegőn.

Pénteken perui népművészeti kollázsokat készítettünk, és a hetet egy sivatagi akadálypályával és stafétával zártuk, a gyerekek nagy örömére. Önkénteseinktől is elbúcsúztunk, minden gyermeket megleptek egy különleges képeslappal, melyet emlékbe haza vihettek.
Erik a héten 5 éves lett. Ezúttal is kívánunk neki boldog születésnapot!

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.