Ausztrália

Ezen a héten Ausztráliába kalandoztunk. Felfedeztük izgalmas tájait és állatvilágát. Lesetár Dávid Egy ausztrál állatmese című történetén keresztül ismerkedtünk meg a kenguruval, koalával, mindenki kedvencével a kacsacsőrű emlőssel, a dingóval és a galléros gyíkkal. A kengururól egy verset is tanultunk:
Szuhanics Albert:
Kengurudal
Volt egyszer egy kenguru,
Sosem volt ő szomorú.
Tele volt az erszénye,
Pénzt nem rakott beléje.

A kisfia ott lakott,
Állandóan matatott.
Mégsem bánta mamája,
Büszke volt a fiára.

Készítettünk a héten kengurut, mely az ausztrál sivatagban ugrált, koalát papírtányérból és kidíszítettük a Máté által hozott fosszíliákat, melyeket gondosan gyűjtött össze. A nagy hőségre való tekintettel jókat pancsoltunk az udvaron. Pénteken diafilmet is néztünk az ausztráliai állatokról, a gyerekek ügyesen felismerték őket.

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.