Bábszínházi világnap

Share

Március 21-én ünnepeljük a bábszínház világnapját. Ebből az alkalomból látogattak el óvodánkba a Babeș-Bolyai Tudományegyetem, Színház és Film Karának II. éves diákjai, akik egy igazán különleges és izgalmas előadással készültek számunkra.

A bábjáték, mindamellett, hogy egy nagyon szórakoztató műfaj, nagyon hasznos játék is a gyerekek számára, hiszen fejleszti a beszédkészséget, a fantáziát, a gondolkodást. Észrevétlenül, játékos módon sajátítanak el ismereteket, teremtenek kapcsolatot a világgal. Alkalom nyílik az érzelmek kivetítésére, az indulatok, elfojtott vágyak, félelmek feloldására.

Minden bábjáték egy csodálatos világot nyit meg a szemünk előtt, amelyben a bábuk életre kelnek, megelevenednek. Köszönjük szépen a Színház és Film Kar diákjainak, hogy egy ilyen csodálatos mesevilágba kalauzoltak el minket!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .