Fábián Mária – dada

Székelyudvarhelyen születtem, egy kis faluban nőttem fel, Korondon. Ott turisztika szakon érettségiztem, továbbá egyetemi tanulmányaimat a kolozsvári Babeș-Bólyai Tudományegyetem Pszichológia és Neveléstudomány karán végeztem. Egyetemi gyakorlatom alatt kisiskolásokkal foglalkoztam. Itt éreztem először a gyerekek iránti szeretetet, a velük való foglalkozás fontosságát. Három évet egy fiatal családnál daduskodtam, három szép kis fiúra vigyáztam. Tapasztalataimat leginkább itt szereztem. Úgy gondolom a gyerekek fejlődéséhez rengeteg türelem kell, kitartás, szeretet és következetesség. A gyerekek egészséges testi és lelki fejlődéséhez harmonikus környezet szükséges. Úgy gondolom, ezt a Mikó Óvodában meg tudtuk teremteni. Fontos, hogy a gyerek biztonságban érezze magát a nevelők között, emiatt is éreznie kell a gyereknek, hogy szeretve van.