Kisiskolás Napközi

Kezdeményezésünk hiánypótló céllal indul útjára kincses városunkban. Egy olyan program veszi kezdetét, mely lehetőséget nyújt a kisiskolásoknak, hogy természetközelben, szakképzett pedagógusok irányításával töltse hasznosan délutánját egy fárasztó iskolai nap után. Hiszünk abban, hogy a gyermek kiegyensúlyozottabban tud teljesíteni, ha a napi felkészítése kiscsoportban, az egyéni fejlesztés lehetőségét megragadva történik. Nagy hangsúlyt fordítunk a szociális kompetenciák fejlesztésére is, ugyanakkor a tevékenységek összeállításában alkalmazkodunk a szülők igényeihez. A program kialakításánál  a tanulási folyamat és a pihenés, játék, illetve szabadtéri tevékenységek közötti egyensúly megteremtését tartjuk szem előtt, az életkori sajátosságoknak megfelelően.

Az Innovatív Oktatásért Egyesület „Kisiskolás Napközi” programmal várja a 6-11 éves korú gyerekeket az Aviator Bădescu, volt Balassa utca 35. szám alatt, a Mikó Óvoda épületében.

Amit ajánlunk:

• Otthonos, családias környezet zöld udvarral;
  • Segítség a házi feladat elkészítésében;
  • Szóbeli feladatok kikérdezése;
  • Tanulási nehézségek kezelése;
  • Választható plusz tevékenységek: gyógytorna, nyelvoktatás (román, angol, német) egyénileg vagy kiscsoportban, néptánc-oktatás, logopédiai fejlesztés, stb.;
  • Az érzelmi intelligenciát és szociális kompetenciákat fejlesztő élménypedagógiai tevékenységek, játékok;
  • Sószoba használata;
  • Lehetőséget biztosítunk délutáni alvásra;
  • A szülő kérésére felnőtt kíséret az iskolától (a városközponttól gyalogosan kb. 10 perc séta);
  • Ebéd és uzsonna igény szerint rendelhető;
  • A szolgáltatás minden nap, vagy alkalmanként is igénybe vehető;

A délutáni Kisiskolás Napközi hivatalos nyitvatartási ideje 12.00 – 18.00, de alkalmazkodunk a szülők munkarendjéhez, illetve a gyermek órarendjéhez.

A program havi díja 400 RON (2016-2017-es tanév).

Elérhetőség:

e-mail:info@mikoovoda.ro