Răspunde frumos

Share

Educatoarele din grădiniță au prezentat o poveste de Janikovszky Eva. Povestea familiei este o excelentă ilustrare a importanței de a întreba și de a răspunde corect și frumos. În cadrul întâlnirilor noastre virtuale, pe lângă zicale și cântece, conversația este foarte importantă, așa că învățăm, de asemenea, să punem întrebări și să răspundem frumos la întrebări. Acordăm o atenție deosebită ascultării tuturor.

Încercăm să le sugerăm cât mai multe programe preșcolarilor noștri, care sunt cu adevărat distractive și utile. Astfel, în recomandarea noastră de program am pus un accent deosebit pe spectacolele de păpuși, care le plac copiilor și diversele distracții muzicale. Îngrijitoarele  noastre acordă o atenție deosebită sănătății noastre, deoarece ne surprind cu rețete foarte bune.

Iată povestea:

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.