Hompoth Gabriella – óvónő

Hargita megyében, Gyergyószentmiklóson születtem és ott is érettségiztem a Salamon Ernő Gimnáziumban. Jelenleg harmadéves hallgató vagyok a Babeș-Bolyai Tudományegyetem Óvodapedagógus és Tanítóképző szakán. Azon döntésemben, hogy ezt a pályát választottam nagy szerepet játszott a cserkészet. 12 éve vagyok cserkész és azt gondolom eddigi életem legjobb döntése volt, hogy annak idején beálltam cserkésznek. A cserkészet az az életforma, ami rengeteg élményt ad a gyerekeknek és olyan dolgokat tanulhatunk és élhetünk meg általa, amire másképp nem lenne lehetőségünk. Itt tapasztalhattam meg először milyen gyerekekkel foglalkozni és ezért nagyon hálás vagyok. Az első években nagyon sok rendezvényen részt vettem, majd az idő múlásával már én szerveztem őket. Nagyon sok szervezetnél önkénteskedtem már, és jelenleg is sok időm töltöm ezzel, mert rengeteg olyan tapasztalatot szerzek az ilyen tevékenységeken, melyeket később felhasználhatok a pályám során.

Nagyon örülök, hogy lehetőségem nyílt bekerülni a Mikó óvoda csapatába, mert úgy érzem megtaláltam az ideális helyet, hogy kezdő pedagógusként rengeteg tapasztalatot szerezzek és fejlődhessek. Azt hiszem megtaláltam a számomra ideális szakmát, hiszen nincs is annál jobb érzés, mint amikor egy gyerek őszintén rád mosolyog!