Már javában tart a tavasz, mi is egyre több változást fedezünk fel a környezetünkben: kirügyeztek a fák, visszatértek a vándormadarak, melegszik az idő, a nap is egyre gyakrabban bújik elő. Ezért az utóbbi időszakban többet foglalkoztunk a minket körülvevő természettel, megtudtuk, hogy milyen fontos szerepe van a víznek az életünkben, mire van szükségük a növényeknek a növekedéshez, és mi magunk is ültettünk hóvirágot az óvoda kertjébe.
Úgy gondoltuk nem árt azonban tudományos alapot adnunk megfigyeléseinknek, ezért felkértük a NECC elnevezésű, természetismereti foglalkozásokat tartó csapatot, hogy nagyítókkal, tollakkal, csontokkal, távcsövekkel, lepkeszárnyakkal felszerelkezve látogasson el hozzánk. A látogatásra ezen a hétfőn, március 25-én sor is került. A gyerekek már reggel óta izgatottan várták a vendégeket, akikkel sok új, érdekes játékot próbálhatnak ki, a NECC mindenre elszánt csapata pedig egy gyerkőcnek sem okozott csalódást.
Egy rövid beszélgetés után, mely során az apróságok lelkesen csillogtatták tudásukat, rögtön el is indultak a felfedezőútra. A terem négy sarkában mindenki az érdeklődésének megfelelő tevékenységen vehetett részt, majd a többit is kipróbálhatta, így minden kíváncsi szemecske és ujjacska megnézhetett és megtapogathatott minden felfedezésre váró izgalmas dolgot. Volt akit, a madarak és a tollaik, csontjaik érdekeltek, másokat a lepkék szárnya, a rejtélyes magvakat rejtő zsákok, vagy éppen az érdekes üvegbe zárt színes rovarok. Olyanok is akadtak, akik nagyítójukkal a terem minden szegletét megvizsgálták, hátha találnak valamit, amit eddig nem láthattak, és olyanok is, akiknek a kedvenc tárgya a távcső lett, amelytől aztán nehezen is váltak meg.
A tevékenységközpontú foglalkozás alatt, a NECC csapata az élménypedagógia és a tapasztalati tanulás módszereit felhasználva, olyan érdeklődésfelkeltő, barátságos légkört alakított ki, melyben az apróságok játszva, szórakozva szerezhettek ismereteket, tehettek szert készségekre.