Ziua recoltei

Share

Adevărata toamnă a sosit încet-încet cu culorile, mirosurile și gusturile ei. Cu ocazia zilei recoltei, am încercat să dăm viață acestor culori, arome și gusturi.

Curtea grădiniței noastre s-a umplut de râsetele copiilor și de bucuria de a ne întâlni.Atât părinții cât și copii au putut admira târgul nostru pe care l-am realizat împreună cu copiii în ultima săptămână. Pe lângă târg, am avut si un bufet unde am putut consuma o băutura caldă și am putut degusta bunătățuriile aduse de părinți În programele noastre și -au găsit loc expozițiile cinematograful amenajat în salina grădiniței, colțul de meșteșuguri și fotografie, cioplirea dovleacului, pregătirea mustului, degustarea de zacuscă,gemuri,siropuri și nelipsita tombolă.

În cursul dimineții, mulți au savurat un ceai cald, o cană de vin fiert sau chiar un pahar de must, cu care au putut savura și o felie de dovleac prăjit aromat cu gem de prune.

Am petrecut împreună o sâmbătă plină de evenimente distractive.Vă lăsăm ca imaginile să vorbească de la sine!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.