Ediția de toamnă la Centrul de călărie Szilaj

Share

Pe 4 noiembrie am vizitat Centrul de călărie Szilaj cu copii noștrii de la grădiniță. Dimineața după sosirea la grădiniță, emoția era deja palpabilă, ceea ce nu este de mirare, deoarece nu numai călătoria cu autobuzul, ci și călăria și jocurile în aer liber oferă copiilor o experiență grozavă de fiecare dată.

Pe lângă călărie, am avut ocazia să observăm gâștele în direct, să le decojim porumb, să le hrănim și să ne jucăm în aer liber.Am demonstrat cât de puternici suntem deoarece am reușit să mutăm și marii baloți de paie de la locul lor.

Călăria de vineri a fost un sfârșit distractiv și interesant al săptămânii noastre!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.