Ziua Mondială a Teatrului de Păpuși

Share

Pe 21 martie sărbătorim Ziua Mondială a Teatrului de Păpuși. Cu această ocazie, Universitatea Babeș-Bolyai, Facultatea de Teatru și Film au vizitat grădinița noastră. Studenții anului II, ne-au pregătit un spectacol cu adevărat specială și incitantă.

Jocul cu păpuși, pe lângă faptul că este un gen foarte distractiv, este și un joc foarte util pentru copii, deoarece dezvoltă abilitățile de vorbire, imaginația și gândirea. Neobservate, dobândesc cunoștințe într-un mod ludic și creează o conexiune cu lumea. Există o oportunitate de a proiecta emoții, de a elibera emoții, dorințe și frici suprimate. Fiecare spectacol de păpuși ne deschide o lume minunată în fața ochilor, în care păpușile prind viață.

Mulțumim foarte mult studenților Facultății de Teatru și Film , pentru că ne-au ghidat într-o lume de basm cu adevārat minunată !

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.